Eesti

Projekteerijale

Eriosade projekteerimise juures on väga oluline, et kogu süsteem töötaks ka ekspluatatsioonis nii, nagu ta on projekteeritud.

Kuna kütte- ja jahutussüsteemides kasutatakse erinevaid metalle ( plekk/malm – radiaatorid, teras – torustik, vask – soojusvahetis), tekib elektrokeemilise korrosiooni (erinevad metallid reageerivad omavahel) tagajärjel sade, mis ladestub ühtlaselt torustikus, radiaatorites, soojusvahetites jne. See on mustjas kleepuv mass, mis tekitab süsteemis isolatsioonikihi, ning sellest läbi kütmine suurendab märgatavalt küttekulusid. SADE TEKIB KA SIIS, KUI KASUTATAKSE KAUGKÜTTE TRASSIST SAADAVAT “KEEMILIST VETT”!!!

Juba 3-5 aasta vanustes süsteemides (aga mis toimub siis veel vanemates süsteemides!) esineb ummistusi nii torustikes, soojusvahetites kui ka radiaatorites (tihti läheb soojaks ainult ¼ radiaatori pinnast), seejuures võib süsteemis ringlev vesi ise olla läbipaistev ja tunduda puhas. Samad probleemid esinevad ka põrandakütte kontuurides. Väga palju on probleeme ummistuvate termoregulaatoritega.

Kõige efektiivsem ja kaasaegsem lahendus nendele probleemile on elektromagnet- ehk Bauer tehnoloogial põhinev veetöötlus, mis mõjutab vees lahustunud mineraale, takistades katlakivi ja korrosiooni teket. Peale seadme paigaldamist ei sadestu tahm enam torudes, radiaatorites, soojusvahetites ega muudel veega kokkupuutuvatel pindadel. Ka varem tekkinud sade hakkab töötluse toimel järk-järgult pehmenema ning aegamisi pinnalt eralduma. Töötluse tulemusel puhastuvad nii radiaatorid kui ka muud kütte- või jahutussüsteemi osad, ringluspumba koormus väheneb ja süsteem püsib tasakaalus. Hoone soojasõlme paigaldatakse kütte- või jahutuskontuurile Bauer elektromagnetseade koos spetsiaalse filtriga, mis eelpool kirjeldatud sademe veest eraldab.

Teadaolevalt vähendab juba 0,2 mm paksune sademekiht soojusvaheti võimsust kuni 40%! Soojusenergia efektiivseks ülekandmiseks on vaja soojusvaheti hoida puhtana. Küttesüsteemi läbipesust on saanud igasügisene traditsioon, arvestamata seejuures, et iga läbipesu kemikaalidega vähendab soojusvaheti eluiga. Tavaline kemikaalidega läbipesu pole ka efektiivne, kuna pesu võib küll anda hetkelise positiivse tulemuse, aga kohe hakkab tekkima uus sade ja süsteem pole enam efektiivne.

Bauer seadmed on energiasäästliku ja probleemivabade kütte-, jahutus- ja õhuniisutussüsteemide samasugune projekti osa nagu mudafilter või ringluspump.

Tarbeveesüsteemide peamine mure on katlakivi ja selle ladestumisest tingitud probleemid. Tarbevee lahenduste kohta saate lugeda SIIT !

Koolitame pidevalt ise ka projekteerijaid ning samuti saab meilt kõik projekteerimiseks vajalikud joonised ja materjalid.

Küsi pakkumist või uuri lisaks

[contact-form-7 404 "Not Found"]