Eesti

Küsimused tarbevee kohta

Kuhu kaob seadme toimel torustikust eralduv sade?
Tarbevees läheb see veevooluga kaasa ning jõuab kanalisatsiooni, suletud süsteeemides (nt keskküte, jahutus) eemaldatakse sade spetsiaalsete filtrite abil.

Kas me peame kõik selle, mis Teie seade vanast sademest ära lahustab, ära jooma?
Vana sade lahustub ning liigub torustikus väga väikeste osakestena – ioonide kujul, mida näiteks veeklaasis palja silmaga näha ei ole võimalik. Sade on tekkinud enamjaolt vee karedust põhjustavatest sooladest – need soolad (Ca, Mg) ei ole tervisele kahjulikud, vaid otse vastupidi!

Kas on olemas oht, et kui olemasolev sade kaob, hakkavad torud lekkima?
Sademekiht toru sees ei anna sellele tugevust – kui toru on nii halvas seisus, siis tuleks see võimalikult ruttu korda teha – varem või hiljem ei pea see survele vastu ning annab järele.

Kas Bauer seadme toime ulatub ikka kõikidesse torustiku osadesse?
Seadme toime püsib külmas vees 7 ööpäeva, kuumas vees u. 2 ööpäeva (olenevalt vee temperatuurist). Kui selle aja jooksul vett ära ei tarbita, lähevad mineraalid algolekusse tagasi. Ei loe mitte niivõrd torustiku pikkus kui veetarbimine ning aeg.

Kas muutuv magnetväli on tervisele ohtlik ja kas see magnetväli ei sega teiste seadmete tööd?
Magnetväli tekitatakse vaid seadme mähistoru paigalduskohas, reeglina vee- või soojasõlmes, kus inimesed ei viibi. Ühe meetri kaugusel seadmest on magnetvälja tugevus sama suur kui leivarösteril või elektronkellal.

Kuidas mõjutab Bauer seadme töötlus vee kvaliteeti ja maitset?
Tihti annavad sade ja korrosioon (metallide lahustumine) veele kõrvalmaitse. Kui korrosioon peatub, paraneb ka vee kvaliteet ja maitse.

Kui kuumavee kraanist ei tule vesi ühtlase temperatuuriga – see n-ö „ujub“. Kas Bauer seadmed pakuvad lahendust?
Kui probleeme põhjustavad temperatuuri- või rõhumuutused dushis jm kuumaveesüsteemis, siis peatselt peale Bauer-seadme kasutuselevõttu need probleemid kaovad. Samuti lõpeb ka katlakivisetete tekkimine segistitel, kraanidel jm veetehnikal.

Kui Teie seade annab nii häid tulemusi, siis miks ei paigaldata seda kohe, kui alustatakse uue torustiku ehitust või vana renoveerimist?
See ei olene kahjuks meist, vaid kinnisvara omanikest ja ehitajatest, kuigi mitmedki ühistud, firmad ja ettevõtted, olles veendunud meie seadmete tulemuslikus toimes, on planeerinud Bauer seadmed oma vara kaitseks juba koos ehitustööde alustamisega.