Eesti

Joogivee puhastamine

VESI ON TERVISELE KASULIK – SEADMETELE HÄVITAV!

Duššid, kraanid ummistuvad?
Veesurve kõigub, sooja vett ei tule piisavalt?

Tavaliselt on nende probleemide põhjustajaks katlakivi või soojusvahetite, magistraaltorude või ka püstikute „kinnikasvamine“ ning läbivoolu vähenemine.

17 aastane soojaveetoru

Ladestunud katlakivi

Vesi, mida meie veemüüjad müüvad, vastab tegelikult kõigile normidele, sest vee karedus pole normeeritud. Just kaltsium- ja magneesiumsoolad on need, mis ladestuvad ja moodustavad rahvakeeli katlakivi. Veneaegsed jämedad torud ummistuvad aeglasemalt, praegused – peenikesed – ummistuvad aga eriti kiiresti. Sõltuvalt asupaigast võivad kraanid muutuda tilgatumaks uskumatult kähku. Näiteks Tallinna ümbruses on selles mõttes halvimad paigad Viimsi ja Tabasalu – seal ei kulu torude umbekasvamiseks palju üle paari aasta. Tallinnas on vee karedus14-15 dH, Viimsis ja Tabasalus veel kõrgem ning Tartus juba 24 dH. Võrdluseks Soomes on elektromagnet-veetöötlusseadmetega varustatud iga viies hoone, kuigi vee karedus on seal ainult 3-5 dH.

Vaid 20% juhtudest on torustike vahetamnise põhjuseks läbiroostetamine. 80% juhtudest vahetatakse torustikke just seetõttu, et neis on ladestunud katlakivi, mis tekitab ummistusi. Katlakivi eest pole kaitstud ka plasttorud, hoopis vastupidi – need ummistuvad isegi kiiremini, kuna temperatuuri muutusega toru paisub ja kahaneb.

Hea meel on tõdeda, et Eesti tarbija on viimastel aastatel üha enam hakanud mõtlema kokkuhoiule ja katlakivi vastu võitlemine tähendab otsest kokkuhoidu. Tervisele on nii kaltsium kui ka magneesium ülikasulikud, veesüsteemidele ja kõikvõimalikele kodumasinatele – kohviaparaadid, pesumasinad, dušisegistid, kraanid jm – aga selge surm.

7 aastaga ummistunud plastiktorud_200

Katlakivi plastiktorus

Seadmete kaitseks katlakivi vastu aga polegi nii raske üht-teist ette võtta.  Tuleb paigaldada Baueri elektromagnet-veetöötlusseade – see ei muuda vee keemilist koostist (kõik looduslikud ja tervisele vajalikud mineraalid jäävad vette alles vastupidiselt keemilisele veetöötlusele). Muudetakse vee füüsikalisi omadusi: elektromagnetilise töötluse tulemusel ei ladestu katlakivi enam toruseintele ja seadmetesse. Pealegi saab sel moel ka juba aastatega ladestunud soolad torudest välja ning pole vajadust torustikke vahetuseks. Töötluse tulemusel paraneb oluliselt ka vee kvaliteet. Tegelikult on see vaat et ainus tõhus meetod torude ummistumise vältimiseks.

Tarbeveesüsteemis paigaldatakse Baueri seadmed külmaveetorustiku

hoonesisendisse torustiku hargnemiskoha ette. Nii töödeldakse ka toodetavat sooja vett ning kaitstakse soojusvaheteid katlakivi eest. Olenevalt vee tarbimisest paigaldatakse ka soojaveetsirkulatsioonile eraldi seade.

Ummistunud soojusvaheti

Bauer elektromagnet-veetöötlusseade:

  • Hoiab ära katlakivi-, roostekihtide, samuti setete tekkimise.
  • Takistab metallide, sh raua, vase, tsingi jne lahustumist.
  • Puhastab torustiku juba ladestunud katlakivist (pole tarvis torusid vahetada – kõrvaldab ummistused).
  • Pikendab 2-3 korda torustiku eluiga
  • Parendab veeseadmete, näiteks köögitehnika (pesumasinad, teekannud), termostaatkraanide ning soojus- ja veeseadmete funktsioneerimist.
  • Säästab energiat, hoides soojusvahetuspinnad sademest puhtad.
  • Parendab vee kvaliteeti.
  • On hooldusvaba.
Vasak.enne ja parem pärast Baueri paigaldust_250

Baueri tehnoloogiaga puhastatud torud

Vasak enne, parem 12 k peale Baueri paigaldust_250

Katlakivi on kadunud

 

Kadrioru_yhistu_250

Ka käterätikuivati on puhastunud

Küsi pakkumist või uuri lisaks